Stanisław Pawlak został senatorem w wyborach uzupełniających i rozpoczął swą kadencję dopiero 21 lipca 2024 r. O sprawach organizacji działania w okręgu wyborczym nr 13 poinformował na konferencji prasowej 13 września we Włocławku. Trzynaste miejsce na sali obrad Senatu, dopełnia opinii, że trzynastka jest dla senatora szczęśliwą.
Mimo trzynastek, praca senatora zapowiada się systematyczna, solidna i dobrze zorganizowana.
W Senacie RP Stanisław Pawlak będzie pracował w dwóch komisjach:
– Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz
– Komisji Budżetu i Finansów.
W styczności z wyborcami regionu włocławskiego zamierza jednak rozmawiać i współpracować we wszystkich sprawach interesujących tę lokalną społeczność okręgu 13 (Włocławek, powiaty – włocławski, aleksandrowski, lipnowski, radziejowski) oraz całego województwa. Jak zapewnia, pełnić będzie rolę transmisji problemów z terenu do Senatu i na odwrót, wspólnie poszukując sposobów rozwiązania, współdziałając z samorządami szczególnie.
Dla usprawnienia codziennych kontaktów senator S. Pawlak powołał i utworzył biura senatorskie oraz zaprosił do współpracy lokalnych działaczy.
Główne biuro senatorskie działać będzie we Włocławku przy ulicy Kościuszki 12, codziennie od 8 do 15. Dyrektorem biura została Ewa Wiśniewska. Telefon: 729710170 (czynny w godzinach pracy biura). Adres e–mailowy: aw.pawlak@gmail.com">senator.stanisław.pawlak@gmail.com
Ponadto z udziałem społecznych współpracowników senatora działać będą biura w siedzibach powiatów.
W Aleksandrowie Kuj. przy ul. Słowackiego 61, czynne w poniedziałki w godz. 12 – 14, pomoc społeczna – Dariusz Jaworski;
W Lipnie przy ul. Mickiewicza 46, czynne we wtorki w godz. 10 –12, pomoc społeczna – Tadeusz Wiewiórski, Jerzy Modrzyński;
W Radziejowie przy ul. Puławskiego 3 czynne w poniedziałki od 9 – 11, pomoc społeczna – Arkadiusz Szczurowski i Wanda Wiatrowska.
Senator Pawlak nawiązał do swojego programu wyborczego, który szeroko propagował w kampanii wyborczej i który zamierza konsekwentnie wdrażać. Wśród wielu zadań, do pilnych zaliczył budowy obwodnic Brześcia Kuj. i Lipna oraz działania związane z gospodarką wodą. Tylko 6 proc. wód podlega jakiejkolwiek kontroli, reszta po prostu spływa swobodnie, a tak potrzebna jest woda dla rolnictwa, zwłaszcza w sytuacji powtarzających się okresów suszy.
W zakresie problemów lokalnych, senator Pawlak zamierza monitorować realizację inwestycji związanej z rozbudową szpitala wojewódzkiego we Włocławku, gdzie jest już znaczne opóźnienie w oddaniu do użytku II etapu budynku, łącznie z parkingiem wokół szpitala.
Senator zaprosił do kontaktów i współpracy indywidualnych wyborców oraz samorządy lokalne i organizacje pozarządowe upatrując w tym skuteczność w rozwiązywaniu problemów mieszkańców.
Przy ul. Kościuszki 12 we Włocławku niebawem uruchomione zostanie także biuro poselskie Piotra Kowala, będzie to zatem dobry adres „z samorządu do parlamentu”, skąd wiodła droga obu parlamentarzystów z Lewicy.
Opr. nim, 13 września 2024 r.